اقامت خود حمایتی یونان شرایط + هزینه ها

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

اقامت یونان از طریق خود حمایتی و یا همان با ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور یونان است. در این صفحه از سایت قارون به صورت کامل اقامت خود حمایتی یونان را همراه با شرایط و هزینه ها را توضیح می‌دهیم.

اطلاعاتی درباره یونان

کشور یونان در اروپا قرار دارد. به همین دلیل با دریافت ویزا و یا اقامت یونان، می‌توان به کل قاره اروپا و حوزه شنگن سفر کرد. واحد پول یونان یورو است و از نظر ارزش پول با سایر کشورهای حوزه اروپا که واحد پول آن ها یورو است برابری دارد.

آتِن بزرگ ترین شهر و پایتخت یونان است. زبان این کشور یونانی است. جمعیت یونان حدود 11 میلیون نفر است و این کشور دارای جزایر بسیار زیاد و زیبایی است.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

هزینه زندگی در یونان

کشور یونان با وجود بودن در قاره اروپا، هزینه های به نسبت کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپا دارد. اگر برخی از مقالات سایت قارون را مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که در برخی موارد هزینه ها نسبت به سایر کشورها در یونان بسیار کمتر است.

عنوان قیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 10 یورو
یک بطری آب 1 یورو
یک لیتر شیر 1 یورو
نان تازه 1 یورو
برنج (1 کیلوگرم) 2 یورو
تخم مرغ (1 کیلوگرم) 3 یورو
پنیر (1 کیلوگرم) 8 یورو
مرغ (1 کیلوگرم) 7 یورو
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 9 یورو

یکی از موارد مهم که در هزینه اجاره خانه یونان نقش اساسی دارد، منطقه مورد نظر برای اقامت است. همانطور که در ایران در مناطق مختلف هزینه زندگی متفاوت است در کشور یونان و حتی سایر کشورها نیز این موضوع وجود دارد.

عنوان قیمت
هزینه تلفن برای هر دقیقه 0.1 یورو
هزینه اینترنت (نامحدود یکماهه) 31 یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 330 یورو
باشگاه ورزشی 34.5 یورو

مزایای اخذ اقامت یونان

افرادی که از نظر مالی شرایط خوبی دارند می‌توانند اقامت یونان از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی را اخذ کنند و به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند‌. این روزها ایرانیان زیادی تمایل به اقامت یونان از طریق تمکن مالی دارند، چرا که کشور یونان یک کشور امن و بی حاشیه بوده و یکی از مناسب ترین کشورها در اروپا است.

یونان عضو اتحادیه اروپا بوده و یک کشور در حوزه شنگن است که دارای سنت‌های مدرن و قدیمی و کوه‌های مرتفع و جزایر آفتابی زیبا و دریای بی نظیر است.

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

قدمت این کشور به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح می‌رسد و در کنار دریای اژه قرار دارد. یکی از مزایای زندگی در یونان آب و هوای دلپذیر و گرم این کشور است. البته روابط اجتماعی و صمیمانه مردم هم می‌تواند از مزیت‌های زندگی در این کشور فعال و پرجنب و جوش باشد.

یونان غذاهای خوش طعم و عطری داشته و دارای جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری است. در کشور بی نظیر یونان می‌توانید مکان های تاریخی یا جاذبه‌های گردشگری و توریستی هیجان انگیز را مشاهده کنید.

از نظر اعتبار پاسپورت، یونان در جایگاه بسیار معتبری بین کشورهای دنیا قرار دارد و دارای یک پاسپورت قدرتمند همانند سایر کشورهای اروپایی عضو شنگن است. به همین دلیل اشخاصی که اقامت یونان را اخذ می‌‌کنند و یا دارای پاسپورت یونان هستند، می‌توانند به 132 کشور بدون هیچ ویزایی سفر کنند.

اقامت یونان از روش خود حمایتی یکی از بهترین و سریع ترین روش های دریافت اقامت این کشور است که توسط ایمان قارون ارائه می‌شود.

همچنین با داشتن ویزا یا اقامت یونان می‌توانید به تمام کشورهای حوزه شنگن اروپا بدون ویزا سفر و تا 90 روز اقامت داشته باشید.

اقامت یونان با تمکن مالی

اخذ اقامت خود حمایتی یونان 

اقامت خود حمایتی و یا همان ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی یونان، به این صورت است که شما به دولت یونان ثابت می‌کنید که می‌توانید خودتان بدون نیاز به کارکردن در کشور یونان، هزینه های خود و یا خانواده تان را تامین نمایید.

در صورتی که بتوانید به دولت یونان این موضوع را ثابت کنید که می‌توانید خودتان هزینه های زندگی‌تان را پرداخت کنید، در ابتدا اقامت 2 ساله به شما داده خواهد شد. پس از 2 سال اقامت شما به صورت دوره های 3 ساله تمدید می‌شود.

اگر شما سرپرست خانواده هستید و تصمیم به اخذ اقامت از طریق خود حمایتی دارید؛ باید به دولت یونان ثابت کنید که توانایی تمکن مالی خود و تمام اعضای خانواده را دارید.

یعنی باید به دولت یونان ثابت کنید که از عهده هزینه های خود برمی‌آیید و نیاز به کار کردن در یونان را ندارید. مقدار تمکن مالی با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت است.

عضو خانوادهمقدار تمکن موردنیاز (ماهانه)
خود شخص2.000 یورو
هر فرزند375 یورو
همسر500 یورو

اگر شما علاقه‌مند هستید اقامت دائمی در یکی از کشورهای اروپایی بگیرید، پیشنهاد می‌شود اقامت یونان از طریق خود حمایتی را اخذ کنید و به طور دائم در این کشور هیجان‌انگیز اقامت بگیرید.

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

شرایط اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتی چیست؟

شرایط اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتیو یا همان تمکن مالی بسیار ساده است. به همین دلیل این نوع ویزا مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. این شرایط به این صورت هستند:

  • اثبات درآمد مداوم و عدم نیاز به کار کردن در ایران و یا یونان
  • درآمد کافی با توجه به تعداد اعضای خانواده
  • عدم اشتغال در اداره‌های دولتی

در رابطه با مورد دوم یعنی درآمد کافی، در جدولی که در بالاتر قرار دادیم، مقدار درآمد مورد نیاز درج شده است.

نحوه اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتی

در صورتی که متقاضی اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی و یا همان خود حمایتی هستید، کافی است فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید. بعد از تکمیل فرم، شرایط شما بررسی خواهد شد و با شما تماس گرفته می‌شود.

حتی در صورتی که شک دارید آیا واجد شرایط هستید یا خیر، فرم ارزیابی را به صورت رایگان پر کنید تا توسط ایمان قارون بررسی شود و راهنمایی و راهکارهای لازم به شما ارائه شود.

در صورتی که سوالی در زمینه اقامت یونان با تمکن مالی داشتید، می‌توانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به آن پاسخ داده شود.

یک پاسخ بنویسید