اقامت یونان از طریق خرید ملک گلدن ویزا

اقامت یونان از طریق خرید ملک

خرید ملک در یونان و یا همان گلدن ویزای یونان منجر به اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می‌شود. یکی از بهترین روش های اخذ اقامت یونان و درنهایت دریافت پاسپورت یونان، خرید ملک در یونان است.

اما اقامت یونان از طریق خرید ملک نکات زیادی دارد که در این صفحه به آن می‌پردازیم. در صورتی که همچنان سوالی در ذهنتان وجود داشت، می‌توانید با پشتیبانی سایت قارون درارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

اطلاعاتی کوتاه درباره یونان

یونان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. این یعنی یونان در قاره اروپا قرار دارد و جز اتحادیه اروپا است. واحد پول یونان مانند اکثر کشورهای اروپا، یورو است. جمعیت یونان حدودا 11.000.000 نفر است که از این تعداد 4 میلیون نفر در آتن، پایتخت یونان هستند.

آتن پایتخت و بزرگ‌ترین شهر یونان و هفتمین شهر بزرگ اروپا است. در یونان حدودا 277 جزیره وجود دارد که دارای سکنه است. زبان رسمی یونان، یونانی است.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

هزینه زندگی در یونان

هزینه زندگی در یونان در بسیاری از موارد مانند سایر کشورهای قاره اروپا است. اما نسبت به بسیاری از کشورهای اروپا و حوزه شنگن ارزان تر است. در ادامه به هزینه برخی موارد مهم در یونان می‌پردازیم.

عنوانقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت10 یورو
یک بطری آب1 یورو
یک لیتر شیر1 یورو
نان تازه1 یورو
برنج (1 کیلوگرم)2 یورو
تخم مرغ (1 کیلوگرم)3 یورو
پنیر (1 کیلوگرم)8 یورو
مرغ (1 کیلوگرم)7 یورو
گوشت گاو (1 کیلوگرم)9 یورو
عنوانقیمت
هزینه تلفن برای هر دقیقه0.1 یورو
هزینه اینترنت (نامحدود یکماهه)31 یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر330 یورو
باشگاه ورزشی34.5 یورو

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

یکی از بهترین راه های دریافت اقامت یونان، خرید ملک و یا همان گلدن ویزا است. در این روش متقاضی با سرمایه گذاری 250.000 یورو می‌تواند اقامت یونان را دریافت کند.

البته در واقع این روش، روش سرمایه گذاری است که بیشتر به اقامت یونان از طریق خرید ملک آن را می‌شناسند. اما با سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت‌های یونانی یا خرید اوراق قرضه دولتی نیز می‌توان نسبت به دریافت گلدن ویزای یونان اقدام کرد.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

نکات مهم اقامت یونان از طریق خرید ملک

در ادامه این صفحه از سایت قارون به چند سوال پر تکرار و مهم در زمینه اخذ اقامت یونان با خرید ملک پاسخ می‌دهیم.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

1- چه مدت زمان می‌برد تا پاسپورت یونان را دریافت کنیم؟

با خرید ملک یا خانه در یونان می‌توانید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و در کل اتحادیه اروپا زندگی کنید. این مدت تمدید می‌شود و در نهایت پس از 7 سال می‌توانید برای دریافت پاسپورت و شهروندی یونان اقدام کنید.

 

2- مبلغ سرمایه گذاری برای دریافت اقامت چقدر است؟

همانطور که بالاتر نیز گفته شد، باید حداقل 250.000 یورو در یونان سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری می‌تواند از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت‌های یونانی و یا خرید اوراق قرضه دولتی باشد. معمولا برای یونان، خرید ملک پیشنهاد می‌شود زیرا ارزش سرمایه حفظ خواهد شد.

 

3- آیا می‌توان چند ملک به جای یک ملک خریداری کرد؟

بله. شما می‌توانید یک ملک یا چند ملک که مجموع هزینه آن دست کم 250.000 یورو است خریداری کنید و نسبت به اخذ اقامت یونان با خرید ملک اقدام کنید.

 

4- آیا مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی نیاز است؟

خیر. در این روش هیچ نیازی به مدرک زبان و یا مدارک تحصیلی ندارید. این موضوع یکی از مزایای این روش اخذ اقامت اروپا است که توسط ایمان قارون ارائه می‌شود.

 

5- با اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می‌توان در کل اروپا زندگی کرد؟

بله. چون یونان در حوزه شنگن قرار دارد، اخذ اقامت آن به معنای دریافت ویزای شنگن است. شما می‌توانید در تمامی کشورهای اروپایی که در حوزه شنگن هستند با رعایت مقررات زندگی و حتی کار و تحصیل کنید.

 

6- برای دریافت اقامت، نیاز به حضور در یونان است؟

شما کافی است به مدت یک هفته در هر 6 ماه در یونان حضور داشته باشید. بعد از یک هفته می‌توانید از یونان و حتی اروپا خارج شوید و یا در ادامه در ایران باشید. این حضور یک هفته ای نیاز نیست حتما در یونان باشد، می‌توانید در یک کشور دیگر حوزه شنگن حضور داشته باشید.

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک

اخذ اقامت یونان با خرید ملک یکی از بهترین روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری است. گلدن ویزا مزایای زیادی دارد که همین موضوع باعث شده است محبوبیت زیادی پیدا کند و جز پرطرفدارترین خدمات ارائه شده توسط ایمان قارون باشد. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملکاخذ اقامت برای همسر
  • اخذ اقامت برای فرزندان زیر 21 سال
  • به همراه بردن والدین و والدین همسر
  • عدم نیاز به مدرک زبان
  • عدم نیاز به مدرک تحصیلی
  • شرط حضور کوتاه مدت (یک هفته در 6 ماه)
  • امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به کل اروپا و حوزه شنگن
  • امکان تحصیل، کار و یا زندگی در حوزه شنگن اروپا
  • اخذ اقامت و تمدید آسان
  • هزینه بسیار کمتر نسبت به سایر گلدن ویزاهای سرمایه گذاری در اروپا

کسب درآمد از طریق اجاره ملک

در صورتی که نمی‌خواهید در یونان زندگی کنید، می‌توانید ملک خود را اجاره دهید. بسیاری از افراد ملک خود را اجاره می‌دهند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. البته اجاره ملک نکاتی نیز دارد که در جلسه مشاوره با ایمان قارون به صورت کامل گفته خواهد شد.

در ادامه هزینه اجاره خانه در شهر آتن را می‌توانید مشاهده کنید. (قیمت های جدول زیر به صورت میانگین است.)

عنوانقیمت
اجاره آپارتمان 1 خوابه (مرکز شهر)325 یورو
اجاره آپارتمان 3 خوابه (مرکز شهر)550 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه (خارج از مرکز شهر)275 یورو
اجاره آپارتمان 3 خوابه (خارج از مرکز شهر)470 یورو

نحوه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

یکی از خدمات تخصصی ایمان قارون اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک است. در صورتی که متقاضی اخذ اقامت یونان با خرید ملک هستید، کافی است با ایمان قارون درارتباط باشید. همچنین می‌توانید فرم ارزیابی را به صورت کاملا رایگان تکمیل کنید تا ما با شما تماس بگیریم.