اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سال

اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سال

اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سال از جمله موضوعاتی است که کاربران درخواست زیادی برای ارائه توضیحات کامل‌تر دارند. شهر استانبول در زمان های قدیم تا این اندازه خواهان نداشت و مردم مشتاق تحصیل یا اقامت یا اشتغال در آنجا نبودند. اما با گسترش منابع گردشگری و پیشرفت اقتصادی و تحصیلاتی در این شهر، به مرور زمان طرفداران و اقامت کنندگان افزایش یافت‌.

اجاره خانه در استانبول همانند اجاره در سایر شهرها به کسب اطلاعات درست و معتبری نيازمند است. متاسفانه سایت هایی مانند sahibendin به دلیل دارا بودن آگهی‌های نامعتبر موجب سردرگمی افراد می‌شوند. اینگونه سایت ها با آگهی های نادرستی که ارائه می‌دهند، زمینه فریب و کلاهبرداری ها را فراهم می‌کنند. هر‌گونه زودباوری در زمینه آگهی های سایت های نامعتبر و بی اطلاعی از قوانین اجاره شهر استانبول، موجب گرفتاری و مشکلات زیادی می‌شود. بر این اساس تیم قارون که در زمینه مشاور املاک تخصص ویژه ای دارند این مسائل را اطلاع رسانی می‌کند.

اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سال

آشنایی با پرداخت دیپوزیت در اجاره یک ساله خانه استانبول

در شهر استانبول با وجود اینکه شرایطی به اسم رهن منزل وجود ندارد. اما مبلغی به عنوان پول پیش از شخص اجاره کننده گرفته می‌شود که به این هزینه دیپوزیت می‌گویند.

به عبارتی زمانی که بخواهید خانه ای را اجاره کنید، در زمان قرارداد سالانه دو برابر مبلغ اجاره را باید به صاحب ملک پرداخت کنید تا قرارداد کامل شود. این هزینه برای جلوگیری از ضرر صاحب ملک می‌باشد. اگر احیانا اجاره کننده در طول مدت زمانی که در خانه ساکن است، آسیبی به خانه وارد کرده باشد، جریمه این آسیب ها به عنوان دیپوزیت پرداخت می‌شود.

اجاره خانه ارزان در استانبول برای یک سال

پرداخت‌ این دیپوزیت می‌تواند به دلخواه و توافق اجاره کننده و اجاره دهنده به دلار یا یورو پرداخت شود. شایان ذکر است که حتما در قرارداد مربوطه ذکر شود که این مبلغ بر اساس پول چه کشوری به تصویب رسیده است. آسیب های وارده می‌توانند شامل مشکلاتی برای دیوارها، کابینت ها، کف پارکت ها یا سرامیک ها، کمد دیواری ها، درب و پنجره ها و … باشند. تمام این موارد در زمان تحویل خانه به صاحب ملک مورد بررسی قرار می‌گيرند. اگر یکی از این مشکلات رخ داده باشد، صاحب ملک دیپوزیت گرفته شده را پس نمی‌دهد. اصولا برای جلوگیری از کلاهبرداری بهتر است تمام موارد و مشکلاتی که از قبل بر روی قسمت های مختلف خانه وجود داشته است در قرارداد ذکر شود.

هزینه اجاره آپارتمان در استانبول

هزینه اجاره آپارتمان در استانبول مانند سایر شهرها به عوامل متعددی مانند امکانات خانه، متراژ، نوساز یا قدیمی بودن، مبله بودن خانه و … بستگی دارد. اما مهم ترین مسئله و عامل تاثیر گذار در نرخ قیمت اجاره ای، منطقه ای است که کاربر می‌خواهد در آن جا سکونت داشته باشد.

به طور معمول استانبول شامل دو بخش آسیایی و اروپایی است. بخش اروپایی دارای بناها و قسمت های معروف و گردشگری بیشتری است، همچنین مراکز خرید فراوانی نیز در بخش اروپایی وجود دارند؛ که این عوامل سبب بالا بودن قیمت خانه های اجاره ای در این بخش است.

اجاره آپارتمان استانبول برای یک سال

در مقابل خانه های ساکن در مناطق آسیایی دارای قیمت های پایین تر و مقرون به صرفه تری هستند. ذکر این نکته نیز ضروری است که شما چه در مناطق آسیایی باشید و چه در مناطق اروپایی، در هر حالت رده بندی قیمت های اجاره ای سالانه نسبت به اجاره های موجود در ایران بسیار پایین تر است و هموطنان عزیز ایرانی می‌توانند با پرداخت هزینه کمی به مدت یک سال از امکانات یک خانه زیبا و حتی لوکس بهره مند باشند.

جهت اطلاع از جزئیات اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سال می‌توانید با تیم قارون درارتباط باشید تا طبق تجربه و مهارتی که در این زمینه دارند، کارشناسان تیم قارون شما را راهنمایی کنند. برای انتخاب و داشتن خانه ای امن و زیبا با قیمت مناسب و قراردادی اصولی، مشاوره با کارشناسان باتجربه ضروری است تا بتوانید یک سال یا بیشتر، پر از آرامش و رفاه در شهر زیبای استانبول بگذرانید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق اجاره

اجاره آپارتمان ارزان در استانبول برای یک سال

برای اقدام به مجوز اقامت از طریق اجاره منزل در استانبول، حداقل باید 90 روز یا به عبارتی 3 ماه از مدت زمان اجاره گذشته باشد. در زمان اقامت از طریق اجاره آپارتمان در شهر استانبول، قوانینی وجود دارد. مدارکی نیز برای تعیین هویت و صداقت از شخص اجاره کننده ای که خواهان مجوز اقامت است دریافت می‌شود.

ابتدا باید نمره مالیاتی خود را دریافت کنید تا برای شما از اداره مهاجرت وقت مصاحبه صادر شود. معمولاحدود 2 تا 60 روز بعد به شما وقت مصاحبه اختصاص می‌یابد. در روز مصاحبه باید مدارکی را به همراه داشته باشید. از جمله این مدارک و اسناد می‌توان به اجاره نامه محضری، بیمه درمانی یک ساله برای افرادی با سن مشخص، شماره مالیاتی، فرم درخواست مصاحبه، نامه گذرنامه و کپی از آن، 4 عدد عکس 3 در 4 به صورت تمام رخ و کاملا رنگی و واضح، شناسنامه همراه با ترجمه ترکی و انگلیسی آن، سند ازدواج برای متاهلین به همراه ترجمه این سند، شناسنامه فرزندان به همراه ترجمه آن ها، فیش پرداختی های واریزی اداره مهاجرت به آنها، گواهی سو پیشینه برای مشخص شدن اعتبار فرد و این قبیل موارد اشاره کرد.

همچنین هزینه هایی نیز برای اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه باید پرداخت شود. از جمله هزینه اصلی اجاره خانه، هزینه دفترخانه های رسمی که حدود 300 لیر تعریف می‌شود. هزینه بیمه یک ساله فرد که این هزینه با توجه به سن کاربر متغیر است و از حدود 200 لیر شروع می‌شود. هزینه ای برای ترجمه کردن مدارکی از قبیل شناسنامه و گذرنامه و سند ازدواج و همچنین در پایان یک هزینه مالیات اتباع خارجی نیز محاسبه و پرداخت می‌شود.

شما می‌توانید برای اجاره آپارتمان در ترکیه با کارشناسان قارون درارتباط باشید تا با توجه به شرایط شما بهترین مشاوره را دریافت کنید و بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را توسط متخصصین این زمینه داشته باشید.

نوشته های مرتبط