اقامت دائم یونان + بهترین روش اخذ اقامت

اقامت دائم یونان + بهترین روش اخذ اقامت

اقامت دائم یونان به دلیل شرایط آب و هوایی و همچنین کاری و تحصیلی به ذهن بسیاری از افراد خطور می‌کند. اما اقامت دائم در این کشور چه شرایطی دارد؟ چه کسانی می‌توانند اقامت دائم در این کشور را داشته باشند؟

مدت زمان اقامت دائم بستگی به قوانین مهاجرتی هر کشور دارد. در بعضی از کشورها نامحدود و در بعضی دیگر حدود 5 تا 10 سال است. در حقیقت هنگامی که فردی بیشتر از 5 سال در یک کشور اقامت داشته باشد، به آن اقامت، اقامت دائم گفته می‌شود.

با این حال بر اساس قوانین بسیاری از کشورها، حق اقامت به همه افرادی که دارای اقامت دائم می‌باشند، تعلق خواهد گرفت. افراد دارای اقامت دائم اجازه کار در کشور یونان را می‌توانند داشته باشند. در ادامه همراه ما باشید تا با همه چیز پیرامون اقامت دائم در یونان آشنا شوید.

اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک

به صورت کلی نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش اقامت دائم یونان مطرح کرد. شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است برای هر شخصی یک روش خاص بهترین باشد. اما یکی از بهترین روش ها برای اقامت در هر کشور از جمله یونان، خرید خانه، زمین و ملک است. خرید ملک برای شما این شرایط را فراهم می‌کند، تا بتوانید برای سایر اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرید.

اما قبل از خرید ملک باید حتماً به قوانین کشور یونان در زمینه خرید انواع خانه، زمین و … توجه نمائید. کشور یونان با ایجاد شرایط راحت و ساده امکان اقامت دائم را برای افراد خارجی فراهم کرده است.

روش اقامت دائم یونان

چرا کشور یونان را برای اقامت دائم انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل و اقامت قصد مهاجرت را دارند. اما شرایط اقامت دائم بسیاری از کشورها به گونه‌ای است که بسیار سخت است. از سویی بعضی از کشورها با داشتن شرایط اقامت آسان موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی خوبی ندارند.

همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد از اقامت در این نوع از کشورها اجتناب کنند. یونان از آن دسته کشورهایی است که علاوه بر داشتن شرایط آب و هوایی فوق‌العاده عالی، شرایط اقامت بسیار آسانی نیز دارد. جاذبه‌های گردشگری این کشور زیبا باعث شده تا هر ساله هزاران نفر برای دیدن زیبایی‌ها و جذابیت‌های آن به این کشور مراجعه نمایند.

سایر روش‌های اخذ اقامت یونان

همانطور که گفتیم یکی از بهترین و مهم‌ترین روش های اقامت دائم در یونان خرید ملک است. اما روش‌های دیگری نیز برای اقامت در کشور یونان وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • اقامت خود حمایتی یونان
 • گذاشتن پول در بانک‌های یونان
 • ثبت شرکت و یا اخذ نمایندگی
 • کار کردن در این کشور
 • تحصیل در مقاطع مختلف
 • ازدواج با یکی از ساکنین کشور یونان
 • پناهندگی در این کشور

افراد می‌توانند با استفاده از روش‌های فوق اقامت دائم در کشور یونان را بدست آورند. اما اگر به دنبال اقامت دائم سریع هستید حتما باید از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت نمائید.

اخذ اقامت دائم یونان

اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک در یونان

شما عزیزان می‌توانید با خرید ملک در یونان، علاوه بر مزایایی که شامل حال شما می‌شود، از مزایای سایر کشورهای اروپایی نیز برخوردار شوید. اما خرید چه اندازه ملک باعث گرفتن اقامت دائم می‌شود؟ معمولا ملک باید به ارزش تقریبی حدود 250 هزار یورو باشد، تا از طریق خرید آن بتوان اقدام به اخذ اقامت دائم نمود.

اما نکته مهمی که قبلا به آن اشاره کردیم این است که به محض خرید ملک نه تنها برای خود بلکه برای اطرافیان مانند همسر، فرزندان، پدر و مادر خود پدر و مادر همسر، می‌توان اقامت دائم اخذ کرد. برای گرفتن اقامت در سایر کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و پرتغال، باید حدود 500 هزار یورو هزینه کرد. البته شخص سرمایه‌گذار می‌تواند به میزان 500 هزار یورو چندین ملک خریداری نماید.

سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا

یونان جز کشورهای اتحادیه اروپا است. به همین دلیل شما می‌توانید به راحتی به سایر کشورهای اروپایی بدون داشتن ویزا سفر نمائید.

اقامت دائم یونان

برترین مزایای خرید ملک در یونان

 • اقامت برای اعضای اصلی خانواده مانند همسر، فرزندان تا 21 سال
 • اقامت برای پدر و مادر شخص تقاضا دهنده اقامت
 • توانایی اخذ اقامت برای پدر و مادر همسر شخص تقاضادهنده اقامت
 • برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک نیازی به هیچگونه مدرک تحصیلی نیست.
 • برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک نیازی به هیچگونه مدرک زبان نیست.
 • داشتن اجازه رفت و امد به سایر کشورهای اروپایی و استفاده از امکانات این کشورها
 • توانایی انتقال سرمایه به کشورهای اروپایی
 • اخذ اقامت 5 ساله و توانایی تمدید و گرفتن پاسپورت بعد از سپری شدن 7 سال
 • دریافت اقامت اروپا و ویزای شنگن

جمع بندی

زندگی در کشور یونان دارای مزایای بسیاری است. آب و هوای معتدل و طبیعت زیبای این کشور هرساله تعداد زیادی توریست را به سمت خود جذب می‌نماید. از سویی جاذبه‌های گردشگری و بناهای تاریخی این کشور را به مکانی مورد علاقه برای همه مردم جهان تبدیل کرده است. بسیاری از ایرانیان تمایل به اقامت در این کشور زیبا دارند.

اما چگونه می‌توان برای اقامت دائم اقدام نمود؟ اقامت موقت برای کسانی که می‌خواهند در این شهر کار و تحصیل نمایند، مناسب نیست. این افراد برای ادامه تحصیل و کار نیاز به اقامت دائم دارند.
کشور یونان برای اقامت دائم افراد خارجی شرایط آسانی را وضع کرده است. از بهترین روش‌های اقامت در کشور یونان، خرید ملک است. خرید ملک باید با مبلغ مشخص 250 هزار یورو انجام شود.

البته روش‌های دیگری مانند سپرده‌گذاری در بانک، ثبت شرکت، ادامه تحصیل و … برای اخذ اقامت دائم وجود دارد. اما با خرید ملک در کشور یونان در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید، اقامت دائم خود و اطرافیانتان را دریافت نمایئد. با خرید ملک اقامت خود، فرزندان، همسر، پدر و مادر خود و همسرتان را دریافت می‌نمائید. علاوه براین چون کشور یونان عضو اتحادیه اروپا است.

می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر نمائید. هنگامی که از طریق خرید ملک اقدام به دریافت اقامت می‌کنید. هیچ نیازی به مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان ندارید. بنابراین خرید ملاک راحت‌ترین و آسانترین روش اقامت در کشور یونان است.

در صورتی که سوالی در زمینه اقامت دائم یونان دارید، می‌توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره و اقدام در زمینه اقامت یونان می‌توانید با ایمان قارون درارتباط باشید.

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
امیر

خیلی ممنون از مطلب جامع و کامل

ایمان قارون

خواهش میکنم، امیدوارم مفید و کاربردی باشه براتون

دیدگاه ها بسته شده اند.