مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک یکی از آسان ترین روش های دریافت اقامت اسپانیا است. روش‌های بسیاری برای گرفتن اقامت یک کشور از جمله کشور اروپایی اسپانیا، وجود دارد. روش‌هایی مانند تحصیلی، کاری، پناهندگی و … . اما یکی از روش های محبوب و تضمینی برای اخذ اقامت اسپانیا، مهاجرت از طریق خرید ملک است.

شاید تصاحب ملک و خانه در کشور اروپایی اسپانیا، رویای اکثر افرادی باشد که علاقه مند به مهاجرت هستند و سرمایه لازم را برای خرید ملک در اسپانیا دارند. مسلم است که خرید و سرمایه گذاری روی املاک در کشوری مانند اسپانیا، می‌تواند پر منفعت باشد، مخصوصا زمانی که این اقدام منجر به اخذ اقامت دائمی اسپانیا شود.

طبق قوانین‌ اسپانیا، دولت این کشور این اجازه را به اتباع خارجی می‌دهد که به روش خرید ملک در اسپانیا بتوانند اقامت این کشور را اخذ کنند.

بلکه برای دولت اسپانیا هم مفید و سود آور است، زیرا صنعت ساختمان‌سازی برای هر کشوری می‌تواند پیشرو و مفید باشد و از نظر اقتصادی، آن‌ کشور را رو به جلو هدایت کند.

این چنین است که کشور پرطرفدار اروپایی اسپانیا، با توجه به امکانات و شرایط مطلوبی که برای جذب گردشگران دارد، از آنها برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک استقبال می‌کند.

این می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین فرصت برای علاقه‌مندان به مهاجرت باشد تا از طریق خرید ملک در اسپانیا، موفق به دریافت اقامت آنجا شوند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا

تا به اینجا دانستید که می‌شود با خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را بدست آورد. اما باید بدانید که این راه، به دوصورت قابل انجام است:

1- اخذ اقامت از طریق ویزای طلایی (گلدن ویزا) اسپانیا

اولین و شاید مناسب ترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، ویزای طلایی این کشور است. ویزای طلایی همان اخذ اقامت از طریق خرید ملک است که به این نام، مشهور شده است و تا به اینجا استقبال زیادی از این ویزا شده است‌.

برای بدست اوردن ویزای طلایی اسپانیا باید حداقل مبلغ 500 هزار یورو در خرید ملک هزینه کرد. (این مبلغ باید توسط خود متقاضی تامین شود و امکان استفاده از وام بانکی وجود ندارد.) درواقع شما میتوانید با مبلغ 500 هزار یورو، برای خرید یک یا چند ملک در اسپانیا هزینه کنید. (البته خرید بیش از یک‌ ملک در اسپانیا معایبی مانند پرداخت مالیات اضافی به همراه دارد.)

از این طریق شما میتوانید ویزای طلایی اسپانیا را کسب و اقامت آنجا را اخذ کنید. جالب است بدانید که تا به این لحظه ویزای طلایی اسپانیا و یونان، بیشترین توجه را به سوی خود جلب کرده و استقبال بسیار زیادی از آن‌ها شده است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

2- اخذ اقامت از طریق خرید ملک متناسب با اعضای خانواده

دومین راه برای اخذ اقامت اسپانیا، خرید ملک متناسب با اعضای خانواده است. برای مثال دولت اسپانیا، منزل مسکونی 100 متری دارای 3 اتاق خواب را برای یک خانواده ی 5 نفره، مناسب می‌داند.

از مزایای دیگر این روش میتوان به هزینه کردن مبلغ کمتر از 500 هزار یورو، اشاره کرد.

برای این روش، فرد متقاضی ابتدا باید ویزای کوتاه مدت و سه ماهه کشور اسپانیا را درخواست کند. سپس فرصت این را خواهد داشت که ملک موردنظر و متناسب با اعضای خانواده خود را انتخاب کند.

پس از عقد قرارداد ملک مورد نظر، فرد متقاضی می بایست مدارک و کد شناسایی خود را به دفتر اسناد رسمی، ارائه کند تا سند آن ملک به نام وی شود. پس از انجام این کارها، شخص می‌تواند به ایران برگردد و از سفارت اسپانیا در تهران، درخواست اقامت اسپانیا را کند. فرآیند صادر کردن ویزای اقامت یک ساله، حدودا بین 3 الی 6 ماه زمان میبرد.

این روش اخذ اقامت، به علاوه مزایای قیمتی که دارد، دارای معایبی مانند الزامی بودن حضور 2 ماهه از هر 6 ماه سال در کشور اسپانیا است. که البته این روش به ایرانیان پیشنهاد نمیشود.

شرایط مبلغ سرمایه گذاری شده:

علاوه بر مزایایی که خرید خانه در اسپانیا را شامل می‌شود، روش دوم معایبی مانند محدودیت های قیمتی در خرید ملک وجود دارد.

در حال حاضر طبق قوانین کشور اسپانیا، کمترین مبلغی که می‌توان برای خرید خانه در کشور اسپانیا هزینه کرد، 160 هزار یورو می‌باشد. همانطور که گفته شد، ملک باید با وضعیت خانواده متقاضی تناسب داشته باشد.

دیگر مزایای خرید ملک و اخذ اقامت اسپانیا

یکی از مهم‌ترین و مفید ترین مزیت های خرید ملک در اسپانیا، دریافت اقامت برای تمام اعضای خانواده است. فرد متقاضی پس از گذراندن اولین مولتی ویزای یک ساله خود، می‌تواند برای کلیه اعضای خانواده خود درخواست مولتی ویزای یک ساله کند.

پس از گذشت پنج سال و تمدید های پی در پی، مولتی ویزای یک ساله، تبدیل به اقامت دائمی اسپانیا برای شخص متقاضی و خانواده اش خواهد شد. پنج سال بعد از گذشت دریافت اقامت دائم، شخص و خانواده اش دارای پاسپورت رسمی اسپانیا خواهند شد.

مزیت دیگر خرید ملک و اخذ اقامت اسپانیا، نداشتن محدودیت سنی است. در مجموع اگر بخواهیم بین دو روش ویزای طلایی و خرید خانه متناسب با خانواده، راه مناسب تر و مطلوب تر را انتخاب کنیم، پیشنهاد ما ویزای طلایی است. زیرا این روش فرآیند طولانی مدتی ندارد و نیازی به حضور الزامی در کشور اسپانیا نیست. این می‌تواند مهم ترین و اصلی ترین مزیت ویزای طلایی باشد که به این روش، نسبت به هنجارهای دیگر برتری می‌بخشد.

اما به صورت کلی شرایط هر شخص یا شخص دیگر متفاوت است و ممکن است برای بسیاری از افراد روش دوم مناسب تر باشد.

قیمت املاک در اسپانیا

قیمت ملک در شهرهای مختلف اسپانیا، گوناگون است و همانطور که می‌دانید قیمت خانه و ملک در شهرهای مهم تر اسپانیا، بیشتر است.

مانند همه جای دنیا در اسپانیا هم منطقه به منطقه، شهر به شهر قیمت های مختلفی املاک دارند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

جمع بندی

همانطور که تا به اینجا خواندید، قطعاً متوجه فواید خرید خانه و مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و اخذ اقامت دائمی آنجا، شده اید.

همچنین معایب این موضوع را هم بررسی کردیم. حالا می‌توانید بهترین و جدی ترین تصمیم را در رابطه با مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک بگیرید. تصمیمی که می‌تواند شما را به رویای حضور در کشور پرطرفدار اروپایی اسپانیا، نزدیک کند.

جهت دریافت مشاوره با ایمان قارون در زمینه مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و یا سایر روش ها، می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

نوشته های مرتبط