شرایط اقامت در فرانسه + بهترین روش اخذ اقامت

شرایط اقامت در فرانسه + بهترین روش اخذ اقامت

شرایط اقامت در فرانسه بر اساس روشی که افراد مختلف برای اخذ اقامت انتخاب می‌‌کنند متفاوت است. در حقیقت افراد مختلف می‌توانند به اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار و ازدواج و خود حمایتی و … بپردازند. اما نکته‌ای که در این زمینه بسیار مهم است این است که هر فردی نمی‌‌تواند به راحتی ویزای اقامت در فرانسه را اخذ کند.

چرا که شرایط اقامت در فرانسه کمی سخت است و همه افراد باید مدارک لازم را برای اخذ اقامت داشته باشند. البته داشتن شرایط لازم برای گرفتن ویزای اقامت هم بسیار مهم است. پس اگر شما قصد گرفتن ویزای تحصیلی را دارید باید شرایط اخذ اقامت تحصیلی را دارا باشید، در غیر این صورت امکان گرفتن این ویزا برای شما وجود ندارد.

شرایط اقامت در فرانسه

شرایط اقامت در فرانسه

افرادی که قصد اقامت در کشور فرانسه را دارند، باید شرایط اقامت در کشور فرانسه را دارا باشند تا بتواند به خواسته خود برسند. مثلا افرادی که اقامت خود حمایتی فرانسه را انتخاب می‌‌کنند، باید توجه داشته باشند که مهم‌ترین عاملی که موجب اخذ اقامت خود حمایتی می‌شود، داشتن سرمایه کافی برای زندگی راحت و بدون دردسر در این کشور است. در واقع یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی که افراد از طریق آن اقامت فرانسه را اخذ می‌‌کنند، اقامت خود حمایتی است.

شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج این است که یکی از زوجین باید فرانسوی باشد و هر دو زوج باید بالای 18 سال سن داشته باشند و علاقه خود را به یکدیگر ثابت کرده باشند.

در واقع بعد از چهار سال از ازدواج، این دو فرد می‌توانند اقامت فرانسه اخذ کنند. همچنین باید توجه کرد که این افراد باید مدارک هویتی و گواهی ازدواج و سایر مدارک دیگر را برای اخذ اقامت تحویل دهند.

شرایط اقامت در فرانسه

مزایای زندگی در فرانسه

اگر شما شرایط اقامت در فرانسه را داشته باشید و مدارک کافی جهت اخذ ویزا ارائه دهید، باید توجه داشته باشید که اقامت در فرانسه برای شما مزایای بسیار زیادی در پی دارد.

یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت این است که شما می‌توانید در یک کشوری که رفاه اجتماعی بالا دارد زندگی کنید. فرانسه جز کشورهای اروپایی است که رفاه اجتماعی در آن بسیار بالا است؛ چرا که این کشور مقاصد گردشگری بسیار زیادی دارد.

در حقیقت داشتن شرایط اقامت در فرانسه و ارائه مدارک کافی، به شما کمک می‌کند که با گرفتن ویزای کشور فرانسه به مناطق زیبای این کشور و حتی سایر کشورهای اروپا سفر کنید.

مردم فرانسه از جمله افرادی هستند که بسیار خوش لباس هستند و رفتارشان بسیار خوب است و به ظاهر خود اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای زندگی در فرانسه این است که شما می‌توانید از طیف گسترده‌ای از املاک با قیمت مناسب در این کشور برخوردار شوید.

یکی از مزایای اخذ اقامت در فرانسه این است که اگر شما بخواهید شهروند فرانسه شوید، در واقع شهروند اتحادیه اروپا هستید و به همین جهت بدون هیچ محدودیتی می‌توانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت و آمد کنید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت در فرانسه

شرایط اقامت در پاریساگر شما بخواهید در کشور فرانسه اقامت تحصیلی، کاری، ازدواج و … را بگیرید، باید یک سری مدارک را ارائه دهید. در غیر این صورت درخواست شما برای اخذ اقامت در کشور فرانسه رد می‌شود‌.

علاوه بر این باید توجه داشته باشید که مدارکی که ارائه می‌دهید باید کاملاً معتبر باشند و به هیچ عنوان جعلی نباشند. همچنین مدارک شما اگر ناقص باشند، امکان اخذ اقامت در این کشور برای شما وجود ندارد.

برای اخذ ویزا در کشور فرانسه باید شرایط اقامت در فرانسه را داشته باشید و مدارکی بابت این موضوع ارائه دهید. مدارک موردنیاز با توجه به نوع اقامت و نحوه دریافت ویزا متفاوت است. به عنوان مثال مدارک اقامت تحصیلی با مدارک اقامت کاری متفاوت است. اما به صورت کلی مدارک زیر برای انواع اقامت موردنیاز است:

  • دارا بودن گذرنامه معتبر
  • داشتن تمکن مالی برای زندگی در این کشور
  • ارائه گواهی بیمه

گواهی بیمه‌ای که ارائه می‌دهید، باید هزینه‌های بیمارستانی و پزشکی شما را برای زندگی در کشور فرانسه پوشش دهد. برای ارائه گذرنامه باید توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداقل سه ماه پس از تاریخ خروج شما از کشور اعتبار داشته باشد.

شرایط اقامت خود حمایتی و تولد در فرانسه

همان‌طور که بالاتر ذکر کردیم، یکی از روش‌هایی که افراد می‌‌توانند در فرانسه ویزای اقامتی اخذ کنند اقامت خود حمایتی است. این افراد باید برای خود و خانواده خود مبلغی در حساب بانکی در کشور خودشان داشته باشند تا بتوانند تمکن مالی خود را اثبات کنند. اگر میزان مبلغی که در حساب بانکی این افراد وجود دارد در حد زندگی راحت در فرانسه نباشد درخواست این افراد برای اخذ اقامت خود حمایتی در فرانسه رد می‌شود.

روش دیگر برای اخذ اقامت در کشور فرانسه، تولد است. در واقع شرایط اقامت در فرانسه برای کودکانی که در این کشور به دنیا می‌‌آیند این است که یکی از والدین این کودکان باید فرانسوی باشند چرا که کشور فرانسه برای دادن اقامت برای کودکان تازه متولد شده در این کشور از سیستم خون حمایت می‌کند. در غیر این صورت اگر کودکان پدر و یا مادرشان فرانسوی نباشد اقامت تولد به این افراد داده نمی‌شود.

بهترین روش اخذ اقامت فرانسه

برای دریافت اقامت فرانسه روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن است برای یک شخص دریافت اقامت از طریق تحصیل بهتر باشد و برای شخص دیگری اقامت خود حمایتی فرانسه.

بهتر است جهت تسریع در روند امور اقامت با افراد باتجربه و متخصص در این زمینه مشورت کنید تا با توجه به شرایط خود، بهترین روش اخذ اقامت فرانسه را انتخاب کنید.

تیم قارون به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند. جهت مشاوره و دریافت راهنمایی در زمینه اخذ اقامت فرانسه می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی و بررسی رایگان آن توسط ایمان قارون، از شرایط و شانس خود در خصوص اخذ اقامت کشور فرانسه آگاه شوید.

نوشته های مرتبط