کسب و کار در دبی

کسب و کار در دبی

کسب و کار در دبی هم برای سرمایه گذار و هم برای کشور امارات بسیار مفید است. به همین دلیل کشور امارات متحده و شهر دبی بسیار به سرمایه گذاران خارجی اهمیت می‌دهد. علاوه بر این تمام کمک‌های لازم برای راه اندازی کسب و کار شما را انجام می‌دهند. اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که در رویای ایجاد کسب و کار جدید در کشور دبی هستید، این مقاله از سایت قارون شما را با این موضوع به طور کامل آشنا می‌کند.

مزایای کسب و کار در دبی

در ادامه با برترین مزیت‌های کسب و کار در دبی، اهمیت و فواید آن آشنا می‌شویم.

  • مالیات صفر و یا درحد ناچیز

امارات متحده عربی و کشورهایی که در آن قرار دارند، از جمله کشورهایی هستند که هیچگونه مالیاتی از درآمدهای شخصی و حقوقی دریافت نمی‌کنند. در این کشور فقط مالیات بر ارزش افزوده که حدود 5 درصد است محاسبه می‌شود.

کسب و کار در دبی

  • دارای اقتصادی پررونق

امارات متحده عربی از آن دسته کشورهایی است که اقتصاد پررونقی دارد. بنابراین فعالیت در این کشور و سایر شهرهای آن مانند دبی می‌تواند بسیار درآمدزا باشد.

  • داشتن کیفیت و رفاه بیشتر

امارات متحده عربی و شهرهای داخل آن به خاطر اقتصاد پررونقی که دارد، دارای شرایط و کیفیت فوق‌العاده‌ای برای زندگی است. علاوه بر این با وجود داشتن رفاه بسیار خوب، هزینه زندگی در آن با توجه به رفاه در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار اقتصادی‌تر است.

حمایت مقتدرانه از استارتاپ‌ها

به دلیل حمایت بسیار زیاد کشور امارات از استارتاپ‌ها، کسب و کارهای جدید و استارتاپ‌ها در این کشور برای رشد از حمایت و پشتیبانی زیادی برخوردار هستند. کشور امارات برای ایده‌های جدید اهمیت زیادی قائل است، زیرا معتقد است همین ایده‌های جدید زمینه‌ساز رشد و شکوفایی بیشتر اقتصاد را فراهم می‌کند.

نحوه راه اندازی مراحل کسب و کار در دبی

راه اندازی کسب و کار در دبی کار زیادی سختی نیست، و با گذراندن 6 مرحله قادر خواهید بود کسب و کار خود را در دبی راه اندازی کنید.

راه اندازی کسب و کار در دبی

انتخاب حوزه فعالیت

نخستین اقدام قبل از شروع هر کسب و کاری انتخاب کار و فعالیتی است که در آینده می‌خواهید آن را انجام دهید. این انتخاب بسیار مهم است زیرا بر آینده کاری شما تاثیر زیادی می‌گذارد پس با دقت نوع فعالیت را انتخاب نمایید.

برگزیدن مکانی مناسب برای شروع فعالیت

فعالیت در کشور امارات در دو منطقه اصلی و آزاد انجام می‌شود، بسته به شرایط کاری هر فردی یکی از این دو منطقه را انتخاب می‌کند. اما فعالیت در منطقه تجاری آزاد منافعی دارد که بسیاری از افراد کار در آن را به منطقه اصلی ترجیح می‌دهند به عنوان مثال پرداخت نکردن مالیات برای زندگی شخصی و کسب و کار، اخذ مالکیت شرکت به طور کامل، بازگشت سرمایه و سود به طور کامل، حذف همه محدودیت‌های ارزی، عدم پرداخت مالیات صادرات و واردات از مهم‌ترین عوامل هستند.

اما در صورت اشتغال در منطقه اصلی حتماً باید یک شریک از ساکنان کشور امارات که در آن منطقه مشغول به کارند داشته باشید، مزایای فعالیت در منطقه اصلی این است که می‌توانید در بازار محلی منطقه اصلی فعالیت کنید و عیب آن این است که باید هزینه‌هایی را برای فعالیت در این بازار محلی بپردازید. علاوه براین اگر شما ارائه‌دهنده خدمات حرفه‌ای باشید قادر نخواهید بود، به خاطر خارجی بودن مالکیت همه کسب و کار خود را دارا باشید. در نهایت با فعالیت در منطقه اصلی، حتماً یک شریک محلی خواهید داشت اما این شریک در سود بدست آمده با شما شریک نخواهد بود. همچنین تمام تصمیمات شرکت توسط شما اخذ می‌گردد.

انتخاب نام برای کسب و کار

از مهم‌ترین کارهای که برای هر کسب و کاری انجام می‌شود. گزینش نام است. کشور امارات قوانینی را در رابطه با انتخاب نام کسب و کار تصویب کرده است. که شما با توجه به آن قوانین باید نام کسب و کار خود را انتخاب کنید.

در کنار چالش هایی که در انتخاب نام برای کسب و کار وجود دارد، مثلا این که منحصر به فرد و قابل به یاد سپاری باشد، نامی که انتخاب می کنید باید مغایر با استاندارد های امارات متحده نباشد. در کل نام یک کسب و کار نباید، شامل توهین به اعتقادات مذهبی، برخلاف شرایط اجتماعی و عرفی باشد. بسیاری از افراد مناسب‌ترین نام برای شروع کسب و کار خود را نام و نام خانوادگی می‌دانند.

کسب اجازه فعالیت و شروع کار

قطعاً شما در هر کشوری شروع به فعالیت کنید، باید تمام مجوزهای لازم را برای کسب و کارتان اخذ نمایید. در مورد کشور امارات و شهر دبی نیز به همین صورت است. چه در منطقه آزاد و چه در منطقه تجاری باید برای فعالیت اجازه کسب نمایید.

بنابراین باید به سازمان‌های ذیربط مراجعه کرده و با کامل کردن فرم درخواست اجازه فعالیت و ارائه سایر مدارک لازم، مجوزهای لازم برای کسب فعالیت را اخذ نمایید. گاهی اوقات برخی از سازمان‌ها برای دادن مجوزهای لازم از شما درباره کسب و کارتان سوال‌های زیادی می‌پرسند پس تلاش کنید اطلاعات کاملی در زمینه کسب و کار خود داشته باشید.

افتتاح حساب بانکی

پس از اخذ مجوزهای لازم برای شروع کسب و کار، می‌توانید دیگر حساب بانکی در امارات متحده داشته باشید. مانند کشور ایران، کشور امارات نیز دارای بانک‌های محلی، بین‌المللی و اسلامی است. و شما به راحتی می‌توانید، در هرکدام از این بانک‌ها حساب موردنظر خود را افتتاح نمایید.

اخذ ویزا

برای اقامت و انجام فعالیت کاری در کشور دبی حتماً باید شما و تمام اعضای خانواده ویزا داشته باشید. مراحل گرفتن ویزا خیلی راحت است و شامل مجوزهای لازم برای ورود، تعیین وضعیت فرد و گرفتن آزمون سلامت از افراد است. بعد از انجام کلیه این کارها ویزا برای شما صادر می‌شود.

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت به کشور امارات و فعالیت کاری در شهر دبی را دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی تمام شرایط را با دقت بررسی کنید و با ایمان قارون که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایید تا در آینده بتوانید، در کسب و کار خود در کشور دبی موفق باشید.

نوشته های مرتبط