همه چیز درباره مناطق آزاد دبی

همه چیز درباره مناطق آزاد دبی

مناطق آزاد دبی و نکات آن، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. امارات متحده عربی این روزها، برای اکثر افراد به مکانی فوق‌العاده برای کار تبدیل شده است.

مزیت‌هایی که این کشور برای کارآفرینان قرار داده باعث شده هرسال تعداد زیادی کارآفرین به این کشور مهاجرت کنند. مزیت‌هایی مانند مالیات پایین، موقیعیت تجاری عالی و … باعث شده است تا روز به روز بر تعداد کارآفرینان افزوده شود.

منظور از منطقه آزاد دبی چیست؟

مناطق آزاد از مهمترین مناطقی است که نام دیگر آن مناطق تجارت آزاد است. در کل به مناطقی اطلاق می‌شود که کالا و خدمات با نرخ مالیاتی نسبتا مناسب‌تری معامله می‌شود. هدف از ایجاد منطقه آزاد تجاری رشد تجارت بین‌المللی و خارجی است. هم اکنون 45 منطقه آزاد در دبی و سراسر امارات تاسیس شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایای کار در دبی آشنا شوید.

منطقه آزاد دبی

دلایل راه‌اندازی بیزینس در مناطق آزاد دبی

اگر شما هم جز کسانی هستید که به دنبال شروع کسب و کار خود در مناطق آزاد دبی هستید با ما همراه باشید.

شروع کسب و کار به طور آسان

فرایند شروع کسب و کار در بیشتر مناطق دبی به طرز عجیبی ساده و آسان است. در بیشتر مواقع با استفاده از اسناد تجارتی و کپی پاسپورت می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید. معمولا کل فرایند انجام کارهای شروع یک بیزینس دو تا سه هفته طول خواهد کشید. همچنین می‌توانید به سرعت از طریق تسهیلات مناطق آزاد استفاده کنید که این یک مزیت برای تجارت شما محسوب می‌شود.

معافیت از مالیات

هیچ تاجری مخصوصا در شروع کسب و کار تمایل به پرداخت مالیات ندارد. در حقیقت پرداخت مالیات آن هم به میزان زیاد برای یک کسب و کار تازه تاسیس مشکلات زیادی را در آینده برای آن ایجاد می‌کنند. تمام کسانی که کسب و کار خود را در منطقه آزاد دبی راه‌اندازی می‌کنند، هیچ مالیاتی را نباید پرداخت کنند.

همین عدم پرداخت مالیات باعث شده تا بسیاری از افراد از سایر نقاط جهان برای راه‌اندازی کسب و کار به مناطق آزاد دبی مهاجرت نمایند. علاوه بر اینکه کشور دبی از کسب و کارهای جدید مالیات دریافت نمی‌کند. هیچ نوعی مالیاتی نیز بابت صادرات و واردات نیز دریافت نمی‌شود. عدم محدودیت ارزی نیز از دیگر ویژگی‌های مناطق آزاد دبی است.

مناطق آزاد دبی

معافیت حقوق و درآمدهای شخصی از مالیات

معافیت حقوق و درآمدهای شخصی از مالیات از دیگر مزایای بسیار ارزشمند کشور دبی است. در مناطق آزاد تجاری این کشور هیچ نوع مالیاتی به درآمدهای افراد شاغل در بخش خصوصی و عمومی تعلق نمی‌گیرد.

مالکیت خارجی

هنگامی که فردی از یک کشور دیگر اقدام به تاسیس کسب و کار خود در کشور دیگری می‌کند نمی‌تواند مالکیت کسب و کار خود را داشته باشد به عنوان مثال اگر شخصی در کشور دبی کسب و کار خود را راه‌اندازی کند حتماً باید یک شریک از کشور دبی داشته باشد. اما اگر در منطقه آزاد تجاری اقدام به تاسیس کسب و کار خود کنید مالکیت کسب و کار خود را صد درصد خواهید داشت.

معامله با داخل امارات

کسب و کارهای جدید تاسیس شده حق معامله مستقیم با بازارهای بومی را ندارند. برای حل این مشکل می‌توانید کسب و کار خود را در منطقه آزاد دبی راه‌اندازی کنید و بعد از آن در دبی کسب و کار خود را تاسیس کنید و این‌گونه برای محصولات خود بازاریابی کنید.

حمایت از کسب و کارهای جدید

ادارات مناطق امارات در همه مراحل کنار افرادی هستند که از کشورهای دیگر برای کسب و کار خود آمده‌اند. این ادارات معمولاً برای گرفتن ویزا برای سایر اعضای خانواده، افتتاح حساب بانکی، ارائه انواع مشاوره‌های تجاری برای موفقیت در کسب و کار به افراد مهاجری که به دنبال تاسیس کسب و کار خود هستند.

حفظ کلیه اطلاعات خصوصی

بسیاری از افرادی که اقدام به تاسیس کسب و کار خود می‌کنند تمایلی ندارد اسرار شرکت و اطلاعات خصوصی آن‌ها فاش شود. یکی از مهمترین مزیت‌های منطقه آزاد تجاری دبی حفظ اطلاعات و حریم شخصی افراد و شرکت‌ها است.

منطقه ازاد دبی

مراحل مهم تاسیس کسب و کار در منطقه آزاد دبی

با توجه به شرایط آسان راه‌اندازی کسب و کار در منطقه آزاد دبی می‌توانید با طی مراحل زیر به سرعت کسب و کار خود را تاسیس کنید.

تعیین نوع نهاد حقوقی

در منطقه آزاد دبی می‌توانید شرکت منطقه آزاد و یا شرکت منطقه آزاد با مسئولیت محدود را تاسیس کنید. این دو شرکت در تعداد سهامداران با یکدیگر متفاوت هستند.

شعبه‌ها

ایجاد شعبه در منطقه آزاد تجاری دبی توسط سایر شرکت‌های خارجی

میزان سرمایه

برای شروع هر کسب و کاری مقداری سرمایه لازم است. منطقه آزاد تجاری دبی نیز از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین باید با توجه به قوانین منطقه آزاد دبی میزان سرمایه لازم را تهیه کنید.

انتخاب نام تجاری

هر کسب و کار نام تجاری مخصوص به خود را دارد. صاحبان کسب و کار حتماً باید در هنگام انتخاب نام کسب و کار خود یا همان نام تجاری، نامی را انتخاب نمایند که قبلاً ثبت نشده و مجاز باشد.

انتخاب فضای اداری

برای شروع کسب و کار خود به یک فضای اداری نیاز دارید. اندازه این فضا به کسب و کار و تعداد کارمندان شما بستگی دارد.

در نهایت باید قوانین کار در منطقه آزاد تجاری را به دقت مطالعه کنید تا بر اساس این قوانین قادر باشید در منطقه آزاد تجاری دبی فعالیت کنید.

کلام آخر

اگر شما هم جز کسانی هستید که تمایل به مهاجرت و تاسیس کسب و کار خود در منطقه آزاد تجاری دبی دارید باید بدانید منطقه آزاد تجاری دبی بهترین منطقه برای راه‌اندازی کسب و کار شماست.

قوانین آسان کاری و مهاجرتی این منطقه باعث شده که افراد زیادی از مناطق مختلف جهان برای راه‌اندازی تجارت خود به منطقه آزاد دبی مهاجرت کنند. ادارات این کشور به تاجران و بازرگانان کمک زیادی برای انجام کارهای اداری می‌کنند.

انجام کارهایی مانند ویزا و اقامت برای سایر اعضای خانواده، کسب مدارک لازم برای راه‌اندازی کسب و کار با کمک ادارات بسیار با سرعت انجام می‌شود. از مهمترین مزیت‌های کسب و کار در منطقه آزاد دبی معافیت از مالیات به صورت صد درصدی است.

معافیت از مالیات تا حد زیادی به رشد کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند. پس اگر به دنبال کشوری برای تاسیس کسب و کار خود و موفقیت در این کسب و کار هستید منطقه آزاد دبی بهترین انتخاب برای شماست.

در صورتی که در این زمینه سوالی داشتید می‌توانید با مشاوران قارون درارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

نوشته های مرتبط