قیمت خانه در دبی

قیمت خانه در دبی

قیمت خانه در دبی به عوامل زیادی بستگی دارد. اصلی ترین آن محل خانه یا آپارتمان است که با توجه به موقعیت مکانی مانند همه جای دنیا، هزینه خانه نیز متفاوت است.

موقعیت شهر دبی از لحاظ توریستی

امروزه یکی از جاهایی که مناسب ترین مکان برای زندگی محسوب میگردد را می‌توان دبی نامید. شهری که تا چند سال قبل پیشرفت زیادی درآن دیده نمیشد، اما با گذشت زمان حالا یکی از قطب های گردشگری جهان محسوب می‌گردد.

این باعث شد تا سرمایه گذاران از همه نقاط جهان به سمت این شهر بیایند و چه کاری مناسب تر از خرید زمین در این شهر پیشرفته. اما سوالی که پیش می آید این است که آیا خرید ملک در این شهر از آینده اقتصادی خوبی برخوردار است یا خیر؟

شهر دبی

ابتدا برای جواب دادن به سوال بالا بهتر است خود شهر دبی را بررسی کنیم. دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات متحده عربی است.

این شهر در جنوب ایران و شبه جزیره عربستان قرار دارد و یکی از بزرگترین شهر های تجاری جهان محسوب می‌شود. امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی و بازرگانی موفق و مهم در منطقه جای خود را پیدا کرده‌ است.

اقتصاد دبی با صنعت نفت شروع به رشد کرد و امروزه با صنعت گردشگری و سیاحت آن را تحکیم بخشیده است. بیشتر درآمد دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به شهروندان خارجی که موضوع این مقاله ما هم محسوب میگردد اختصاص یافته است.

دبی به تازگی توجه جهانیان را از راه ساخت و سازهای بزرگ و همینطور رویدادهای تفریحی و ورزشی هیجان‌ انگیز به خود جلب کرده‌ است. برگذاری چنین رویداد هایی باعث می‌شود تا گردشگران از سراسر جهان به این شهر بیایند.

قیمت خانه در دبی

قیمت خانه در دبی

باتوجه به توضیحاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، دریافتیم که دبی یک شهر لوکس محسوب می‌شود و میتوانیم با خرید خانه در دبی از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار شویم. اما حالا این سوال مهم پیش می‌آید که هزینه و قیمت خانه در دبی چگونه است؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا به این سوال خیلی از افرادی که قصد دارند تا خانه خود را در دبی خریداری نمایند را بدهیم.

در چند ماه اخیر قیمت املاک مسکونی در دبی طی 10 ماه اول سال جاری میلادی در حالی 21 درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش موسسه مشاوره جهانی نایت فرانک، میانگین قیمت مسکن در دبی از 1021 درهم به ازای هر فوت مربع در ماه ژانویه به 1235 درهم در هر فوت مربع (336.28 دلار) رسیده است.

حال با این روند قیمت گذاری ملک در دبی بهتر است به شرایط خرید خانه را بیشتر بررسی کنیم.

مزایای سرماییه گذاری ملک در دبی

حال اگر قصد خرید ملک را دارید، ممکن است داشتن این آگاهی از دبی بتواند موجب از بین بردن تردید شما جهت خرید خانه در این شهر گردد و شما با خاطر آسوده و با اطمینان در این زمینه تصمیم گیری کنید. در ادامه به چند مورد از این مزایا پرداخته ایم.

  1. جهانی بودن و شهرت خاص شهر دبی
  2. رشد فزاینده ساخت ملک در این شهر
  3. افزایش رشد اقتصادی به بیش از 20%
  4. امکانات به‌روز و لوکس شهر دبی
  5. امنیت بالا و رشد اقتصادی زیاد
  6. قطب توریستی در خاورمیانه
  7. پایین بودن جرم و جنایت در این شهر
  8. قوانین خاص حاکم دبی
  9. نزدیک به کشور ایران

قیمت آپارتمان در دبی

خرید خانه در دبی چه شرایطی دارد؟

یکی از راحت ترین روش های گرفتن ویزای شهروندی امارات، زندگی در دبی با رعایت قوانین و شرایط خاص آن می‌باشد که از این رو می‌توانید زندگی کردن در یکی از شهرهای لوکس جهان را تجربه کنید.

در صورتی که می خواهید در دبی خانه بخرید، بایستی در رابطه با این مسئله آگاهی داشته باشید. قیمت خانه در دبی بسته به مکان و محل قرار گیری ملک می‌تواند نوسان قیمت داشته باشد.

به طوری که بعضی از خانه های موجود در این شهر، بسیار گران بوده و بعضی دیگر نیز با قیمت های متوسط به فروش می‌رسند و آماده واگذاری به خریداران می‌باشد.

به نوعی دیگر می توان اینطور گفت که باید به هزینه کردن حداقل یک میلیون درهم جهت خرید خانه در دبی فکر کنید، تا قادر به دریافت ویزای شهروندی کشور امارات باشید. همچنین امکان تمدید ویزای شما با ارائه دادن مدارک ملک وجود دارد.

نکته قابل ذکر این است که می توانید اقدام به دریافت ویزای بلند مدت ده ساله، با خریداری آپارتمان به مبلغ بیش از 10 میلیون درهم در شهر دبی را برای گذران زندگی خود در نظر بگیرید.

به خاطر داشته باشید که خرید ملک در دبی به این معنی نمی‌باشد که شما تابعیت کشور امارات دریافت کنید و فقط قادر به دریافت ویزای دو ساله و قابل تمدید هستید. همچنین شرایط خرید در این کشور مانند سایر کشور ها نمی باشد و شما در زمان خرید ملک و انجام مراحل شهروندی را کاملا به صورت جداگانه انجام دهید.

راه حل دولت برای افزایش خرید فروش ملک

با توجه به پیشرفت روز افزون شهر دبی و علاقه مردم به خرید ملک در این شهر، دولت کشور امارات به محدود سازی خرید ملک در این کشور پرداخت.

اما با گذشت زمان، این کشور از این موضع خود عقب نشینی کرد و روز به روز شاهد تغییر و به روزرسانی شرایط و قوانین اقامت در دبی با خرید ملک در آن هستیم.

دولت امارات به همین علت قصد افزایش ویزای دو ساله به پنج ساله را دارد. این طرح احتمال دارد در چند سال آینده عملی شود و باعث افزایش توسعه خرید ملک در این شهر به واسطه اقامت در این کشور را در پی خواهد داشت.

نوشته های مرتبط