قیمت اجاره خانه در استانبول

قیمت اجاره خانه در استانبول

قیمت اجاره خانه در استانبول موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. شهر استانبول واقع در ترکیه به عنوان یکی از پرجمعیت ترین شهر های این کشور است. گرچه این شهر قبلا تا این اندازه خواهان نداشت، اما رفته رفته با گسترش یافتن منابع گردشگری و پیشرفت این شهر در حوزه علوم و تحصیلاتی متقاضی حضور و اقامت در این شهر افزایش یافت‌.

به طبع برای اقامت چند روزه تا چند ساله مهم ترین مسئله، یافتن محل اقامت می‌باشد و اکثر افراد مشتاق اجاره هستند. زیرا خرید خانه برای زمان کوتاه مقرون به صرفه نیست. همچنین خرید ملک در این شهر، شرایط و ضوابط خاصی را می‌طلبد. در این زمینه تیم قارون در جهت مشاوره تخصصی املاک راهنمایی های لازم را عرضه می‌کند. تا کاربران و مقیمان با اصولی ترین روش های اجاره و مناسب ترین خانه ها، تصمیم به اجاره یا حتی خرید بگیرند.

خانه های اجاره ای در شهر استانبول می‌تواند به صورت ویلایی، آپارتمانی، سوئیتی باشد که هر فرد یا خانواده ای بر حسب قیمت ها و سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب و اجاره می‌کند. هزینه اجاره آپارتمان در استانبول مانند سایر شهر ها به عوامل متعددی مانند امکانات خانه، متراژ خانه، نوساز بودن یا قدیمی بودن خانه، مبله بودن خانه و … بستگی دارد.

اما در یک تقسیم بندی کلی می‌توان گفت، هزینه اجاره خانه در استانبول به مراتب مناسب تر از ایران است و مسافران می‌توانند با خیالی آسوده و شرایطی مطمئن اقدام به اجاره خانه کنند.

اجاره خانه در استانیول

قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف استانبول

یکی از مهم ترین موارد قیمت اجاره خانه در استانبول توجه به منطقه اقامت است. استانبول شامل دو بخش آسیایی و اروپایی است. بخش اروپایی آن دارای بنا ها و قسمت های شناخته شده و گردشگری بیشتری است و همچنین مراکز خریدی فراوانی نیز در این منطقه ساخته شده است که این عوامل سبب بالا بودن قیمت های خانه های اجاره ای گشته است.

در مقابل خانه های ساکن در مناطق آسیایی دارای قیمت های پایین تر و مقرون به صرفه تری هستند. به دلیل ثابت نبودن قیمت خانه های بسیار لوکس در استانبول، نمی‌توان تخمین دقیقی از هزینه ماهانه یا سالانه برای چنین خانه هایی زد. اما در یک تقسیم بندی کلی مناطقی مانند منطقه کادیکوی ، اسکودار یا آتاشهیر دارای خانه هایی با اجاره ماهانه در بازه 8.000 لیر تا 15000 لیر هستند.

قیمت اجاره خانه در باشاکشهیر

قیمت اجاره خانه در باشاک شهیر

منطقه باشاک شهیر که یکی از زیباترین مناطق اروپایی این شهر شناخته می‌شود، دارای ساخت های مدرن، خیابان هایی زیبا و عریض، محله هایی لوکس، برج ها و مجتمع های مسکونی متنوع است. اجاره خانه در این ناحیه برحسب متراژ و امکانات از 5000 لیر تا 20000 لیر را شامل می‌شود.

قیمت اجاره خانه در بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش یکی از مناطق تاریخی و در عین حال پرجمعیت شهر است. معمولا دانشجویان تمایل بیشتری به اجاره در این مناطق دارند. قیمت اجاره این منطقه نیز از 6000 لیر تا 100.000 لیر محاسبه می‌شود.

قیمت اجاره خانه در بشیکتاش استانبول

هزینه اجاره خانه در شیشلی

منطقه معروف و خوشنام شیشلی میزبان اکثر جمعیت ارامنی و مسیحی استانبول است. اجاره یک خانه معمولی با امکانات کافی در محله‌ای مناسب برای مهاجرین و مسافران می‌تواند در این منطقه معقول باشد. شروع قیمت ها در شیشلی از حدود 7.000 لیر تا 60.000 لیر است.

قیمت اجاره خانه در منطقه فاتح استانبول

اگر قصد خرید و نزدیک بودن به بازارهای استانبول را داشته باشید منطقه فاتح یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. این منطقه دارای بازه قیمتی متوسط و مناسبی است به طوری که واحدهای لوکس واقع در فاتح حدود 4.500 تا 10.000 لیر اجاره داده می‌شوند.

مناطق متعدد دیگری نیز وجود دارند که هرکدام بازه قیمتی خاصی را دارا می‌باشند و برای اطلاع دقیق تر و کامل تر از نرخ قیمت ها و شرایط اجاره ها در استانبول می‌توانید به صفحه اجاره خانه در استانبول مراجعه کنید یا با مشاوران تخصصی این زمینه مشورت کرده و تصمیمات لازم را بگیرید.قیمت اجاره خانه در استانبول

سایر موارد تاثیرگذار در قیمت

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، نرخ قیمت اجاره ها در این شهر نیز مانند هر شهر دیگری به عوامل متعددی بستگی دارد. می‌توان گفت اولین و مهم ترین مسئله را منطقه موردنظر در آن شهر درنظر بگیریم‌.

پس از انتخاب منطقه بهتر است بدانیم که نوع خانه، متراژ خانه، نوساز بودن و لوکس بودن خانه ها در قیمت آن ها بسیار تاثیرگذار هستند. در این رابطه قصد داریم چند منطقه از مناطق مهم شهر استانبول را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین تاثیرات متراژ های خانه ها را بر قیمت گذاری اجاره ها بررسی کنیم.

منطقه زیتین بورنو یکی از مناطق پرجمعیت شهر استانبول است که معمولا برای اقشار متوسط و بالا منطقه مناسبی معرفی می‌شود. خانه های حدود 60 متری در این منطقه دارای اجاره های 3000 تا 4.500 لیر می‌باشند. در همین منطقه اگر به دنبال اجاره خانه های لوکس و بالای 100 متر باشید، هزینه 5.000 لیر تا 15.000 لیر را باید درنظر بگیرید.

همچنین منطقه باکرکوی که از مناطق مذهبی استانبول شناخته می‌شود، دارای واحد هایی در سطح متوسط هستند. در این منطقه برای خانه های کوچک 50 متری می‌توان اجاره ای حدود 3.500 لیر تا 6.000 لیر و برای خانه های حدود 100 متری و سه خوابه اجاره ای حدود 5.000 لیر تا 9.000 لیر مدنظر قرار داد.

منطقه باهچه شهیر نیز با وسعت تقریبی 4 کیلومتر مربع که به دلیل دوری از مرکز شهر دارای آب و هوای زیبایی است طرفداران زیادی دارد. این منطقه نیز رنج قیمتی متنوعی را شامل می‌شود. برای اجاره یک خانه حدود 50 الی 70 متری مبلغ 3.500 لیر تا 6.000 لیر نیاز است. این مبلغ برای خانه های لوکس با متراژ بالا تا حدود 20.000 لیر افزایش می‌یابد.

موارد بالا تنها برخی از عوامل تاثیرگذار در اجاره خانه ها می‌باشد. در این زمينه امکاناتی که مجتمع مسکونی در اختیار شما قرار می‌دهد، امکانات و مبلمان داخل واحد که صاحب ملک در اختیار شما قرار می‌دهد، سال ساخت خانه، رنگ آمیزی دیوار های خانه و … هزینه های اجاره را بسیار متفاوت می‌نمایند.

نوشته های مرتبط