خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر یک شرایط استثنایی است. کشور ترکیه بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است که این امر موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد این کشور را نشان می‌دهد.

ترکیه با کشورهای بسیاری از جمله ایران، عراق، سوریه، یونان، قبرس، بلغارستان، نخجوان آذربایجان، ارمنستان و گرجستان همسایه مرز مشترک زمینی دارد. اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است به طوری که در سال های اخیر، ترکیه میزبان خارجیان زیادی بوده است.

شمار زیادی از مهاجران نیز به مقصد خرید خانه به این کشور سفر کرده اند. عوامل متعددی بر قیمت خانه در استانبول تاثیرگذار هستند. مانند:

 • امکانات ملک
 • متراژ
 • سال ساخت خانه
 • فاصله ملک تا مرکز شهر
 • دسترسی به وسایل نقلیه عمومی
 • و …

خرید ملک در استانبول با 100 هزار لیر

با این حال قیمت های این شهر در مقایسه با شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران مناسب تر است. با مبلغی که در ایران برای خرید یک خانه معمولی نیاز می‌شود، در استانبول قادر به خرید خانه ای لوکس تر خواهید بود. گرچه شرایط اقتصادی به شدت قیمت ها را تغییر داد، اما با این حال همچنان شهر استانبول یکی از پرمتقاضی ترین شهرها برای مهاجرت و سرمایه گذاری معرفی می‌شود.

معمولا اغلب افراد با توجه به شرایط اقتصادی که دارند، به دنبال خانه های معمولی هستند. همچنین عده ای برای تحصیل یا کار به این شهر مهاجرت می‌کنند و معتقد هستند خانه ای با متراژ کمتر یا در منطقه ای پایین تر برایشان کفایت می‌کند. هچنین افرادی نیز برای اینکه بتوانند حتی با اندک پولی که در دست دارند اقدام به سرمایه گذاری نمایند و به دنبال واحدهای ارزان تر می‌گردند.

همچنین در این زمینه می‌توانید با تیم مجرب اقای ایمان قارون به صورت کاملا تخصصی مشاوره ای داشته باشید تا تصمیم درست تری اتخاذ نمایید.

اخذ اقامت موقت در ترکیه

می‌توان گفت یکی از مهم ترین مزایای خرید خانه در استانبول، امکان اخذ اقامت کشور ترکیه است که با خرید خانه با هر متراژی می‌توان برای خود و خانواده اقامت دریافت کرد. ترکیه دارای دو نوع اقامت موقت و دائم است.

خرید خانه در استانبول

اتباع خارجی برای اخذ اقامت دائم باید خانه ای به ارزش 250 هزار لیر را خریداری کرده باشند. با این شرایط و قوانین با خرید خانه 100 هزار لیری شما قادر نخواهید بود اقامت دائم این کشور را داشته باشید. اما جالب است بدانید حتی با این مبلغ اندک می‌توانید اقامت موقت ترکیه را از آن خود کنید.

در اقامت موقت شما باید سالانه اقامت خود را تمدید کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید. از مزایای اقامت موقت در ترکیه می‌توان به امکان حضور در این کشور و ایجاد حساب های بانکی بین المللی، امکان تحصیل فرزندان در مدارس و دانشگاه ها اشاره کرد. دقت کنید که برای اخذ اقامت دائم کشور ترکیه می‌توانید 5 سال متمادی اقامت موقت را تمدید کنید که در این حالت امکان اخذ پاسپورت ترکیه نیز برای شما فراهم خواهد شد. برای اخذ این اقامت نیز مدارک زیر ضروری است:

 • اصل گذرنامه و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی
 • سند ملک و تاییدیه سازمان ثبت اسناد و املاک
 • کد مالیاتی محلی
 • گزارش ارزیابی خانه
 • افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های مجاز ترکیه
 • دو قطعه عکس جدید رنگی از خریدار
 • بیمه نامه زلزله
 • وکالت نامه در صورت وجود وکیل
 • مدارک مرتبط با محل سکونت سابق به همراه ترجمه رسمی مورد تایید اداره ثبت ترکیه

تمام این موارد ذکر شده در هنگام خرید خانه برای تحویل به سازمان ها و دفاتر اسناد ضروری است.

مراحل خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

افرادی که علاقه مند به خرید خانه در استانبول هستند، در مرحله اول باید با یک متخصص در این زمینه، مشورت کنند تا در انجام تمام مراحل در کنارشان باشد و شرایطی برایشان مهیا باشد که قادر باشند به درست ترین شکل ممکن در روند کار و اتخاذ تصمیم درست عمل نمایند.

خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر

تیم قارون به مدیریت آقای ایمان قارون با هدف کمک به متقاضیان خرید خانه در استانبول در کنار شما است. در تمامی مراحل از جمله یافتن خانه مناسب، قرارداد و … یک فرد متخصص و باتجربه باید در کنار شما باشد تا بهترین تصمیم را بتوانید بگیرید. تیم قارون با بررسی دقیق و تخصصی شرایط فعلی متقاضیان، بهترین راهنمایی ها را می‌توانند در اختیار شما عزیزان قرار دهند تا هدفی که در سر دارید را تحقق بخشند.

همچنین در این راه دشوار یک دلال ملک حرفه ای با توجه به اینکه نسبت به قوانین مهاجرتی و مراحل ثبت و انتقال اسناد، آشنایی کاملی دارد، می‌تواند تمامی فرآیند های مربوط به خرید خانه را به راحتی برای افراد انجام دهد. زیرا معمولا این افراد در این زمینه مطالعات به روز تری دارند و به جزئیات آن آشنایی کامل دارند و می‌توانند سریع ترین و کم هزینه ترین راه، در عین حال امن و مطمئن، برای خرید ملک در استانبول را رقم بزنند.

پس از یافتن مشاور و وکیل و دریافت راهنمایی های لازم اولین مرحله یافتن خانه موردنظر است و سپس نوشتن متن قرارداد شروع می‌شود. در این متن قیمت پیش خریدی که خریدار باید بپردازد و هزینه ای که در صورت فسخ قرارداد توسط طرفین باید پرداخته شود نوشته می‌شوند. پس از پرداخت بخشی از هزینه و امضای قرارداد، نوبت به انتقال سند ملک به نام خریدار می‌رسد. نهایتا تاپو یا همان سند ملک را امضا خواهید کرد و پس از پرداخت باقی هزینه در نهایت خانه به نام شما ثبت خواهد شد.

جهت مشاهده ملک های استانبول می‌توانید به صفحه موردنظر مراجعه کنید و یا برای ارتباط با کارشناسان ما به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و از طریق راه های ارتباطی موجود، با ما در ارتباط باشید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را انجام دهیم.

نوشته های مرتبط