تحصیل در دبی و نکات آن

تحصیل در دبی و نکات آن

تحصیل در دبی یکی از گزینه های بسیار عالی در حال حاضر برای ادامه تحصیل است. در امارات متحده عربی تحصیل کنید و مطمئناً چیزهای زیادی در مورد فرهنگ امارات خواهید آموخت. با این حال، اماراتی‌ها تنها 20 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و بقیه از سراسر جهان عربی – اسلامی و فراتر از آن هستند.

در حالی که اکثر مردم انگلیسی صحبت می‌کنند، در خیابان ها قدم بزنید و مکالمات به زبان های عربی، فارسی، اردو، تاگالوگ، انگلیسی و هر تعداد زبان دیگر را خواهید شنید. شما از تجربه این مطالعه در خارج از کشور با دانش و بینش گسترده ای نسبت به طیف گسترده ای از فرهنگ های جهان دور خواهید شد.

امارات مکانی برای کشف معنای واقعی کلمه بین المللی سازی است. امارات شامل هفت شهر است که هر کدام قوانین، فرهنگ، مناظر، سنت ها و شیخ خاص خود را دارند که یک اصطلاح محترمانه به معنای بزرگ یا رهبر است.

دومین شهر بزرگ دبی شهری مدرن و پر زرق و برق، دارای بلندترین ساختمان جهان (برج خلیفه)، هتل های هفت ستاره مانند برج العرب، جزایر نخل، مراکز خرید باورنکردنی و فواره ها است.

تحصیل در امارات

تحصیل در دبی

سیستم آموزشی در دبی شامل مدارس دولتی و خصوصی می‌شود، اگرچه 90 درصد آموزش توسط مدارس خصوصی ارائه می‌شود. برخی از آنها برنامه های درسی آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی یا سایر برنامه های درسی مانند مدرک لیسانس فرانسوی ارائه می‌دهند.

آموزش برای همه کودکان از سن پنج تا 15 سال اجباری است. آموزش عمومی (اعم از ابتدایی و متوسطه) برای شهروندان رایگان است.

انواع مدارس در دبی

زبان آموزش در مدارس دولتی عربی است، در حالی که انگلیسی اغلب به عنوان زبان دوم تدریس می‌شود. همچنین یک برنامه درسی جامع برای پسران و دختران ارائه می‌دهد.

در حالی که مدارس دولتی اغلب در رتبه‌های پایین‌تری از مدارس بین‌المللی قرار دارند، دولت اصلاح نظام آموزش عمومی امارات را در اولویت اصلی خود قرار داده است.

با توجه به نسبت بالای مهاجرانی که به دنبال مدارسی هستند که از برنامه های درسی ملی کشور خود پیروی می کنند، مدارس خصوصی در دبی مترادف با مدارس بین المللی هستند.

تا سال 2015، کودکان مهاجر نمی‌توانستند در مدارس دولتی امارات متحده عربی شرکت کنند، که تا حدی توضیح می‌دهد که چرا مدارس بین المللی زیادی در این کشور وجود دارد که اکثر آنها استانداردهای بالایی دارند. به عنوان یک مرکز جهانی مهاجرت، دبی یکی از بالاترین تمرکز مدارس بین المللی در جهان را دارد.

تحصیلات ابتدایی در دبی

تحصیلات ابتدایی در امارات اجباری است. اکثر مدارس خصوصی آموزش ابتدایی و متوسطه را در یک محل ارائه می‌دهند، بنابراین دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی از مدرسه ابتدایی نیازی به انتقال به مدرسه جداگانه ندارند.

تحصیلات متوسطه در دبی

مدارس خصوصی از برنامه های درسی کشور خود پیروی می‌کنند، اما تحت مجوز و نظارت وزارت آموزش و پرورش و اداره دانش و توسعه انسانی (KHDA) فعالیت می‌کنند.

وزارت آموزش و پرورش، دارای یک اداره آموزش خصوصی برای نظارت و تنظیم مدارس خصوصی است تا سیاست ملی اجرا شود. برنامه‌های درسی ملی باید توسط بخش‌های مربوطه در وزارتخانه تأیید شود و با موضوعات خاصی از جمله معارف اسلامی (برای مسلمانان عرب و غیر عرب)، مطالعات اجتماعی عربی و زبان عربی (برای دانش‌آموزان عرب و به عنوان دروس اضافی برای دانش آموزان غیر عرب) تکمیل شود.

دانشگاه های دبی

وقتی نوبت به آموزش عالی می‌رسد، دبی همه موارد را برای پیشگامان دانشگاهی و آینده‌نگاران مشخص می‌کند.

مردم از سراسر جهان برای تحصیل در دبی نه تنها برای لذت بردن از استاندارد زندگی شهر یا دسترسی به بزرگترین مجموعه دانشگاه های بین المللی مشهور با گزینه های اقامتی فراوان، بلکه برای بهره مندی از یک زمینه مساعد برای توانایی های آینده و بهره مندی از آن، انتخاب می‌کنند.

با پشتوانه چشم انداز استراتژیک و سرمایه گذاری دولت، شهرت دبی به عنوان یک اقتصاد مبتنی بر دانش با میزبانی بیش از 60 پردیس دانشگاهی بین المللی معتبر در سطح جهانی (بیشترین تعداد در سراسر جهان) پشتیبانی می‌شود.

یکی از دغدغه های دانشجویانی که به این شهر مهاجرت می‌کنند اقامت است. بعد از آشنایی با مکان های مختلف شهر باید به دنبال اجاره خانه ای مناسب برای خود بود.

دبی دارای خانه های زیبا و لوکس با قیمت های مناسب است ولی در این میان پیدا کردن شخصی مورد اعتماد برای اجاره خانه کمی دشوار است. همچنین برخی دانشگاه ها اقدام به ارائه خوابگاه به دانشجویان می‌کنند. پیشنهاد می‌شود در این زمینه با یک فرد متخصص مشورت کنید تا بهترین انتخاب ممکن را بتوانید داشته باشید.

دلایل انتخاب دبی برای تحصیل

طیف وسیعی از فرصت های تحصیل در خارج از کشور وجود دارد، از دانشگاه های دولتی بزرگ گرفته تا کالج های خصوصی کوچکتر. بسیاری از این موارد هم توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی امارات متحده عربی (MOHESR) و هم توسط یک آژانس اعتباربخشی در کشور دیگری مورد تایید قرار خواهند گرفت.

به عنوان مثال، دانشگاه آمریکایی شارجه (AUS) به طور مشترک توسط MOHESR و توسط انجمن کالج ها و مدارس ایالات میانه در ایالات متحده معتبر است. نه تنها این، بلکه برنامه‌های فردی AUS به “استاندارد طلایی” در سیستم ایالات متحده (یعنی AACSB، ABET و NAAB) معتبر هستند. این بدان معناست که دانشجویان می‌توانند با خیال راحت به تحصیلات اصلی خود در یک دانشگاه با کیفیت بالا ادامه دهند و در عین حال تمام مزایا و ماجراجویی هایی را که تحصیل در خارج از کشور در امارات ارائه می‌دهد را تجربه کنند.

جمع بندی

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، دبی و کشور امارات یکی از مکان های بسیار مناسب برای ادامه تحصیل است. علاوه بر امکانات بسیار زیاد مدارس و دانشگاه های دبی، مدرک دریافتی از اعتبار زیادی برخوردار است و در بسیاری از نقاط دنیا معتبر است.

همچنین به دلیل تنوع فرهنگی و دارا بودن دانش آموز و دانشجو از کشورهای مختلف، می‌توانید با فرهنگ های مختلف آشنا شوید و دوست های زیادی از سراسر جهان پیدا کنید.

بهتر است اگر قصد تحصیل در دبی امارات را دارید، با یک متخصص مشورت کنید. تیم قارون می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند تا بتوانید به اهداف خود برسید.

نوشته های مرتبط