شرایط اجاره خانه در ترکیه

شرایط اجاره خانه در ترکیه

شرایط اجاره خانه در ترکیه از جمله سوالات پرتکرار متقاضیان اجاره خانه در کشور ترکیه است. اقامت یا زندگی در هر کشور یا حتی در هر شهری همواره کسب اطلاعاتی را برای سنجش می‌طلبد. افرادی که به فکر زندگی در مکان جدیدی هستند، دغدغه هایی در مورد شرایط کاری، شرایط زندگی و تفاوت های فرهنگی، حوزه های اقتصادی، سیاسی و … خواهند داشت.

کشور ترکیه، کشوری سرسبز، دارای جاذبه های گردشگری فراوان، نزدیک به کشور ایران، سفر بدون نیاز به ویزا و کشوری با هزینه های مناسب است. ترکیه توانسته به خوبی نظر ایرانیان و دیگر افراد در سایر کشور های جهان را به خود جلب کند. پس از آشنایی با کشور مقصد، مسلما باید به فکر مکانی برای زندگی در آنجا گشت. در این موارد اجاره خانه ای به سبک و سلیقه خودتان بهترین راه خواهد بود. تیم قارون دارای افرادی مجرب می‌باشد که در زمینه مشاوره تخصصی املاک فعالیت دارند و راهنمای همیشگی کاربران خواهند بود.

جابه جایی از ایران به کشور ترکیه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. به عنوان مثال برخی افراد برای تحصیل و برخی برای کار تصمیم به نقل مکان می‌گیرند. همچنین بعضی افراد به قصد گشت و گذار به کشور ترکیه سفر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند به جای استفاده از هتل ها، خانه ای را اجاره کرده و استفاده کنند.

شرایط اجاره خانه در ترکیه

شرایط کلی اجاره خانه در ترکیه

در هر کشوری اجاره خانه دارای شرایط و قوانینی می‌باشد. در کشور ترکیه نیز هنگام اجاره خانه، قراردادی نوشته می‌شود که در آن زمانی را برای پرداخت مبلغ اجاره تعیین می‌کنند. اجاره حتما باید در زمان مقرر پرداخت شود که معمولا اول ماه است.

قیمت اجاره خانه به مواردی مانند مدت زمان اقامت، موقعیت مکانی خانه، متراژ خانه، امکانات آن و … بستگی دارد. می‌توان اجاره را به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه پرداخت کرد. هزینه اجاره خانه در ترکیه کاملا قانونی است و نمی‌توان هر مبلغی را برای اجاره تعیین کرد.

همچنین شرایطی نیز وجود دارد که متفاوت با قوانین ایران است. برای مثال اگر خانه ای را رنگ زده باشید، باید قبل از تحویل خانه مجددا خانه را به حالت قبلی برگردانید و بدون عیب و ایراد تحویل دهید. این مورد همیشگی نیست اما درباره برخی خانه ها وجود دارد.

مورد مهم دیگری که وجود دارد این است که اگر فرد اجاره کننده بخواهد زودتر از اتمام قرارداد خانه را ترک کند، باید 2 ماه قبل از رسیدن به زمان اتمام قرارداد به صاحب ملک خبر دهد. تا صاحب خانه بتواند اجاره کننده دیگری را برای خانه بیابد. همچنین چنانچه صاحب منزل زودتر از رسیدن به اتمام قرارداد بخواهد مستاجر را بیرون کند، حق دریافت اجاره از او سلب می‌شود.

شرایط اجاره آپارتمان در ترکیه

همانگونه که می‌بینید اجاره خانه در ترکیه با قوانین استانداردی فراهم است. این موارد به نفع هردو طرف خواهد بود. طبیعتا شرایط دیگری نیز وجود دارد که استفاده از راهنمایی های یک فرد باتجربه و متخصص می‌تواند کمک زیادی به پیداکردن و انتخاب یک خانه مناسب کند.

قیمت های اجاره خانه

مورد بعدی از شرایط اجاره خانه در ترکیه قیمت های آن است. خوشبختانه اجاره خانه در کشور ترکیه هزینه مقرون به صرفه تری دارد. این مبلغ بر حسب اصول و قوانینی تعیین می‌شود. به عبارتی به خواست صاحب ملک معین نمی‌شود.

اصولا هزینه این اجاره ها بسیار متنوع است و به موارد زیادی بستگی دارد. تاثیرگذارترین عامل در نرخ اجاره خانه، شهر مورد نظر می‌باشد به این صورت که در شهرهایی مانند شهر استانبول که خانه ها معمولا نوساز و با امکانات بیشتری هستند، قیمت بالاتری دارند. با این حال اجاره این خانه ها از اجاره در ایران پایین تر هستند. عوامل دیگری مانند محله مورد نظر در آن شهر، متراژ خانه، امکانات خانه، مدت زمان اجاره و … در قیمت گذاری میزان اجاره های ماهانه و سالانه موثر هستند. ذکر این نکته نیز ضروری است که در کشور ترکیه برخی خانه ها به صورت مبله اجاره می‌شوند. به طبع هزینه اجاره ماهانه این خانه ها به نسبت بیشتر است.

شرایط اجاره خانه در استانبول

اهمیت اجاره خانه در ترکیه

اولین مزیت اجاره خانه در ترکیه هزینه های پایین در این کشور می‌باشد که به نوعی صرفه جویی محسوب می‌شود. خصوصا برای افرادی که در اوایل سکونت شغل مناسبی ندارند و یا برای تحصیلات مهاجرت کرده اند. درنتیجه قادر خواهید بود با پرداخت هزینه معقولی در بهترین مناطق ساکن باشید.

مورد دوم امکانات خانه های این شهر است که همانطور که بالاتر نیز اشاره شد، برخی خانه ها مبله هستند و اجاره کننده با اجاره این مدل خانه ها از خرید لوازم منزل بی نیاز می‌شود و به عبارتی با یک تیر دو نشان می‌زند.

مورد بعدی زمان بندی قراردادهای اجاره در ترکیه است. به این صورت که شما قادر خواهید بود حتی برای چند روز خانه ای را اجاره کرده و استفاده نمایید و هزینه اجاره آن را به صورت روزانه احتساب و پرداخت نمایید.

شرایط اجاره خانه در ترکیه

همچنین امنیت در اکثر مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها بالا است. معمولا این ساختمان ها و مجتمع ها دارای نگهبان تمام وقت در تمام ایام هفته حتی در روزهای تعطیلی می‌باشند. درنتیجه کاربران با خیالی راحت می‌توانند در این منازل سکونت داشته باشند.

شایان ذکر است که هر فردی حدود 3 ماه حق اقامت در ترکیه بدون نیاز به مجوز را دارد و بعد از اتمام این دوره مشخص باید نسبت به اخذ مجوز اقامت اقدام کنید. در پی مجوز اقامت قادر خواهید بود مجور کار نیز بگیرید. البته باید بدانید که دریافت مجوز کار شرایط متفاوتی دارد که از این جمله می‌توان به گذشت حداقل حدود 6 ماه از اقامت و یا استخدام در جایی که برایتان بیمه ای رد شده باشد.

همچنین در زمان اجاره واحد هایی که در مجتمع های مسکونی قرار دارند اجاره کننده حق استفاده از تمام امکانات و قابلیت های مجتمع را دارد.

نوشته های مرتبط